Миттєвості шкільного життя

28 березня в Миколаївській гімназії № 25 відбулося заняття з мінної безпеки для учнів 1 класу на тему: «Пес Патрон».
Учні в ігровій формі познайомились з основними типами ВНП, локаціями, в яких можна наштовхнутися на небезпеку; розглянули знаки, якими позначають заміновані території. Діти оволоділи правилами поведінки (суперздібностями) у разі виявлення ВНП. Першокласники із цікавістю та захопленням виконували усі завдання від песика Патрона. В кінці заняття діти отримати солодкі подаруночки та жетони від Патрона.

Учні Миколаївської гімназії № 25 взяли участь у Всеукраїнській акції “Happy мяу для Мурчика”. У рамках акції зібрали сухий та вологий корм для котів і собак, крупи, лікарські засоби та допоміжні приладдя (нашийники, годівнички). Особливу подяку висловлюємо Літовій Єлизаветі (8-А клас) та  Луцюк Ірині (6 клас) за небайдуже ставлення до безпритульних тварин. Допомогу передали волонтерам Миколаєва.


21.03.23 в Миколаївській гімназії №25 до Міжнародного дня щастя було проведено виховну годину з елементами мінної безпеки. Мета виховного заходу: обговорити з учнями розуміння поняття «щастя»; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; дати можливість упевнитися, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль; виховувати людяність, працьовитість.


Учні 7 класу написали нашим захисникам вітальні листівки з Новим роком! Зі словами поваги та вдячності діти звернулись до військових.


З 12 по 16 вересня 2022 року у Миколаївській гімназії 25 було проведено «Олімпійський тиждень», з метою популяризації здорового способу життя, поширення ідей олімпізму та присвячений до Дня фізичної культури та спорту.
 
Учні впродовж тижня отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи.
 
У рамках Олімпійського тижня в нашій гімназії були проведені Олімпійські уроки на тему  «Участь незалежної України в Олімпійських іграх»
 
Учні презентували свої малюнки, розгадували кросворди, тести, виконували презентації, доповіді, взяли участь у спортивному challenge, виконували руханки, переглядали відеоматеріали з теми Олімпійських ігор.  Тиждень був дуже насичений та цікавий.

Єдиний урок безпеки

1 Вересня в Україні, традиційно, розпочався новий навчальний рік. Але, в умовах війни, проходить він з низкою особливостей з урахуванням воєнного стану.

Безпека дітей під час війни — важливе питання сьогодення. Дітям будь-якого віку дуже важливо почувати себе комфортно. А для цього необхідно набути найпростіших навичок особистої та колективної безпеки під час воєнного стану, навичок власного убезпечення під час ситуацій, що несуть загрозу життю і здоров’ю.

Сьогодні, в День знань,  для всіх учнів гімназії № 25 в режимі онлайн було проведено «Єдиний урок з безпеки». Метою уроку будо розказати дітям про основні правила поведінки в умовах воєнного часу. 

Учні дізналися про десять основних безпекових правил, як протидіяти булінгу, що робити у разі виявлення підозрілих предметів, як поводитись у разі хімічної небезпеки та повторили основні правила поведінки у разі виникнення небезпечної ситуації.

Діти отримали рекомендації, пам’ятки. 

Педагог-організатор Федчак Л.В.


Перший урок «Ми українці: честь і слава незламним!»

Новий 2022-2023 навчальний рік розпочато в умовах війни. Наші відважні збройні сили кують перемогу на фронті, дорослі роблять усе для перемоги в тилу, навіть діти шукають способи допомоги армії. Але всі українці від малого до великого мають розуміти, за що точиться героїчна боротьба – за збереження незалежності нашої держави і нації.

Тому 1 Вересня цього начального року Перший урок на тему «Ми українці: честь і слава незламним!», проведений в початковій школі, був присвячений ще більш глибокому усвідомленню вихованцями, що ж таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими були, є і мають стати українці, щоб ні у кого ніколи не виникало бажання нав’язувати українцям, як їм жити, з ким дружити, якою мовою говорити і куди рухатися у розвитку своєї суверенної незалежної держави.

Батьківщина як мати – лише одна. Тому кожен із нас має берегти і примножувати її культуру, мову, звичаї, традиції, природу та допомагати один одному в радості та скруті.

Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибирати друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати.

За тобою завше будуть мандрувати

Очі материнські і білява хата…

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Педагог-організатор Федчак Л.В.


21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає  уся наша держава.

Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся велика родина Миколаївської гімназії №25. Представники учнівського самоврядування ініціювали та провели акцію «Мова – наше багатство!» в ході якої роздавали дітям афоризми відомих людей, прислів’я та приказки про рідну мову. Скрізь лунали українські пісні.

Любіть красу своєї мови,

Звучання слів і запах слів:

Це квітка ніжна і чудова

З широких батьківських степів.


День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі змінили хід історії нашої країни, віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людей, європейське майбутнє України.

З метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, вшанування подвигу учасників Революції Гідності та виховання в учнів почуття патріотизму і гордості за свою державу у Миколаївській гімназії №25 проведено акцію-реквієм «Герої не вмирають… Просто йдуть…», під час якої діти створили символічний вирій лелек, які, як серця загиблих, відлетіли в синю даль.

В гімназійній бібліотеці було оформлено виставку «Героїв сотня в небо полетіла…».

Горить свіча і пам’яті сльоза,

Додолу з неї краплями стікає,

Земля ридає, плачуть небеса,

Героїв Україна пам’ятає..


17 лютого – День раптового прояву доброти

Щороку, 17 лютого, відзначають День раптового прояву доброти. Попри те, що свято досить молоде, з кожним роком його популярність зростає. Мета свята – зробити людей щасливішими та поширити частинку доброти навколо себе.

У гімназії №25 під девізом «Добре роби – добре й буде» було проведено  акцію «Ромашка доброти», в ході якої  діти оформлювали яскраву ромашку доброти та вивішували на загальне панно.

Діти зрозуміли, щоб зробити цей день добрішим, не обов’язково звершувати якісь величезні доброчинні акти, достатньо підбадьорити ближнього, зробити приємний комплімент чи просто посміхнутися один одному.


«Гідності хай промінь не згасає!»

16 лютого працівники Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О.Лягіна провели для учнів 8 класу Миколаївської гімназії №25 виховний захід «Гідності хай промінь не згасає!» приурочений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На захід було запрошено матір Героя Небесної Сотні та Героя України Тамару Гаврилівну Кемську.

Тамара Гаврилівна розповіла про життя та діяльність свого сина, який загинув під час Революції Гідності за незалежність та світле майбутнє України.

Гімназії було подаровано два видання «Небесна Сотня. Життєписи». Автор документально-публіцистичних творів – Світлана Терейковська, публіцист, активна учасниця Революції Гідності.

Гімназисти зможуть познайомитися з долями 36-учасників Євромайдану, які віддали життя заради перемоги демократії та процвітання суверенної соборної європейської України.


День Святого Валентина в гімназії

14 лютого – День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – кохання.

У цей день було проведено ряд цікавих заходів. Вранці представники учнівського самоврядування з музикою, святковими вітаннями та солодощами зустрічали учнів, вчителів. Традиційно діяла пошта компліментів, завдяки якій кожен міг привітати один одного, надіславши вітальну листівку, побажання.

Також було організовано оформлення яскравої вітальної газети. Це свято одне з найулюбленіших для учнів гімназії №25.


26.01.2022 р. напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, який щорічно відзначають 29 січня, бібліотекою гімназії разом з працівниками ОДБ ім. В.Лягіна проведено захід приурочений 104-й річниці бою. Учні 8 класу брали активну участь в обговоренні передумов подій та наслідків бою під Крутами, відповідали на запитання інтерактивної вікторини.


Книжкові виставки

Золоте правило: книга з виставки завжди потрапляє до рук читача!

Книжкові виставки були і будуть найпопулярнішою формою огляду тематичної літератури в бібліотеці.

У гімназійній бібліотеці є виставки, які діють постійно і періодично оновлюються. Серед них такі: «Україна  – моя Батьківщина»,  «Мій рідний край», «Мудрі книги», «Про це цікаво знати», «Світ добра, чуйності та поваги»,«Бути людиною».

Організовуються книжкові виставки і до знаменних дат, в рамках Всеукраїнських акцій, тематичних декад, місячників, які проходять у закладі освіти: «ВІЛ/СНІД. Знай та живи», «Здоров’я – найцінніший скарб,  бережи його» (до Всесвітнього День порозуміння з ВІЛ – позитивними людьми), «Я маю право», «Стоп насильству!» (Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства») та інші. 


22 січня в Україні святкують День Соборності. Ми із вдячнистю згадуємо тих героїв, які боролися за об’єднання України. Тож учні  9 класу гимназії № 25 завітали до Миколаївської обласної бібліотеки для дітей, щоб дізнатися більше про Акт Злуки 1919 року. Діти почули багато цікавиж фактів: на банкноті  номіналом дві гривні зображено Софийский собор, біля якого відбулося проголошення Соборності; лідери УНР та ЗУНР підписали договір на станции Фастів у звичайному пасажирскому вагоні; “живий ланцюг” в Україні 1990 року 22 січня – був одним з наймасовиших в історії. В ньому взяли участь близько трьох мільйонів людей. В пам’ять про важливу історичну подію, ми теж об’єнуємося в “живий ланцюг”, бо ми частина народу, без усіх нас немає ні історії, ні держави, ні майбутнього.


Патріотичний квест «Україна єдина»

21 січня до Дня Соборності України фахівці відділу обслуговування учнів 5-9 класів Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна відвідали миколаївську гімназію № 25. Для учнів 6 класу було проведено патріотичний квест «Україна єдина».

Діти з цікавістю слухали історичні факти про єдність та згуртованість нашого народу, який не одне століття мріяв стати єдиною країною, про День Соборності, коли воз`єдналися УНР і ЗУНР. Переглянули відеоматеріали про минуле та сучасне нашої країни. Учні зацікавлено грали: складали пазл «Україна», відповідали на запитання гри-вікторини «Знаю Україну – знаю героїв!», розгадували криптограму на тему Соборності, відгадували за фотографіями міста України, де є вулиці Соборні, доповнювали українські народні прислів`я.

Діти – це майбутні творці нашої держави і від нас залежить, як ми  будемо розповідати історію нашої України, передавати свою любов до Батьківщини, нагадувати дітям про те, що сила нашої держави в єдності!


Бібліотечний урок «Ілюстрація в книзі»

17 січня 2022 р. завідувач бібліотеки Козаченко Г.В. провела для першокласників цікавий урок інформаційної культури на тему: «Ілюстрація в книзі». Діти дізналися про відомих ілюстраторів дитячих книжок, про значення малюнків для розкриття змісту.

З задоволенням здобувачі освіти брали участь у вікторині, малювали свої ілюстрації до українських казок.

Бібліотечний урок «Книга для людини, як сонце у житті»

11.01.2022 р. для учнів 2 класу було  проведено бібліотечний урок «Книга для людини, як сонце у житті». Діти дізнались, яку довгу дорогу має пройде книга, щоб потрапити до рук школяра, чи потрібно берегти книги і чому. 

Діти отримали пізнавальну та корисну інформацію: згадали українські прислів’я про книги, перевірили знання про героїв казок, складали пазли,  відгадували загадки.

Цей захід допоміг  здобувачам освіти усвідомити значення книги в житті кожної людини, сприяв вихованню бережливого ставлення до джерел знань.    


Хід конем

23 грудня 2021 року школярі 1-2 класів відвідали дитячий заклад № 51 «Супутник», щоб навчитися та позмагатися у шаховому турнірі «Gambitius». Вихователі та вчителі провели для дітей навчально-пізнавальний квест з шахів, потім було проведено змагання. Всі учасники отримали солодкі подарунки по закінченні заходу.


Загальношкільна акція  «Синя стрічка проти насильства»

10 грудня – Міжнародний день прав людини та заключний день кампанії «16 днів проти насильства».

За ініціативи представників шкільного учнівського самоврядування, напередодні цих подій, 9 грудня, в нашому закладі відбулась загальношкільна акція «Синя стрічка проти насильства»,

У ході акції представники учнівського активу школи зав’язували учням сині стрічки, як символ та нагадування про те, що необхідно боротися з насильством, поважати права один одного, бути толерантними.

Пам’ятаймо: не можна порушувати права іншої людини, принижувати її гідність!

Скажемо жорстокості та насильству – НІ


Цікава зустріч з представниками ГО «Час життя»

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та з метою пропагування здорового способу життя до учнів 6 класу завітали керівник громадської організації «Час життя»  Луковєнко Євгеній Юрійович та психолог, соціальний працівник Луковєнко Юлія Вікторівна.

Було проведено цікаву та пізнавальну годину спілкування щодо необхідності ведення здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції.

Представники у доступній та ігровій формі пояснили дітям причини, симптоми,  шляхи передачі ВІЛ-інфекції, надали рекомендації  щодо профілактики захворюваності. 

Будьте уважні до свого здоров’я!


7 грудня – Всесвітній день української хустки

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки, головною метою якого є об’єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських звичаїв і традицій. Адже з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка. Цей головний убір супроводжував людину протягом усього життя.

Не забули про традицію відзначати День української хустки і в нашій школі. Було організовано флешмоб «Одягни хустку – прикрась себе».


День Збройних сил України!

6 грудня українці святкують День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна є суверенною та незалежною державою.

З цієї нагоди у школі було організовано флешмоб «Ми – майбутнє України!», в ході якого представники учнівського самоврядування зав’язували символічні синьо-жовті стрічки дітям на знак поваги до захисників України, їх подвигу, вдячності за незалежну Україну.

Усім захисникам України бажаємо козацької мужності, батьківської мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили. Нехай оптимізм, спокій та гарний настрій завжди крокують поряд. Мирного неба, благополуччя та процвітання нашій державі.


Всеукраїнський екологічний відео-марафон «Стартуй! Сортуй!»

Учні МЗОШ №25 долучилися до Всеукраїнського екологічного відео-марафону «Стартуй! Сортуй!» та ряду медіа конкурсів «Я – Герой!», «Ми діятимемо!», «Здорова їжа – здорові ми!». 

В рамках екологічного марафону учні переглянули освітній експрес-серіал про екологічні проблеми України, шляхи їх вирішення, поради з впровадження роздільного збору відходів.

Діти підготували ряд відео про здоровий спосіб життя,  впровадження роздільного збору відходів у себе вдома, свої еco start up  ідеї щодо збереження навколишнього середовища. Закликали всіх берегти природу!

Світ прекрасний навколо тебе –

Сонце ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки –

Нехай він буде таким навіки!

Нехай людина добро приносить –

Бо світ навколо любові просить.

Відеоматеріали доступні за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCGk8TpBtAMxsctCvaiMPuZA/videos


Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, головною метою якого є привернути увагу до проблем людей цієї категорії, захисту їх гідності, прав і благополуччя.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982.

Колектив закладу, учнівське самоврядування долучилися до проведення заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю. Було проведено цикл  інтерактивних заходів, метою яких було розкрити зміст поняття «людей з інвалідністю», виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, спонукати до виховання доброзичливості, чуйності, взаємоповаги, терпимості і небайдужості.

Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради надала подарунки для дітей з інвалідністю.


Інтерактивна гра «Коло безпеки»

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з метою підвищення обізнаності щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання для учнів 7-А класу було проведено інтерактивну гру «Коло безпеки».

Діти разом з практичним психологом підвищили рівень знань щодо проблем, пов’язаних з насильством та жорстоким поводженням з дітьми; спростували міфи та відшукали факти, що стосуються явища насильства; підвищили обізнаність про небезпеки в Інтернет-мережі, пов’язані з насильством; визначили особливості взаємодії з незнайомцями та способи попередження ризикових ситуацій на вулиці.


Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Міжнародний день боротьби за скасування рабства, який відзначається 2 грудня, пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами (резолюція 317 (IV) від 2 грудня 1949 року).

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірших форм дитячої праці, шлюби з примусу, продаж наречених, насильницьке вербування дітей для їх використання в збройних конфліктах.

Класні керівники 8, 9 класів провели інтерактивні бесіди щодо проблеми торгівлі людьми в Україні та світі. Нагадали дітям номери телефонів гарячої лінії.


Протидія домашньому насильству

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 1 грудня 2021 р. відбулася зустріч учнів 9 класу з Димитрієвою Яною, депутатом Миколаївської районної ради, помічником народного депутата Негулевського І.П., головою комітету протистояння домашньому насильству.

9-класники стали учасниками інтерактивної тематичної зустрічі «Україна без насильства».  Було обговорено дуже важливі питання: що таке насильство, як його розпізнати і як протидіяти, ситуації домашнього насильства, шляхи виходу з них.

Учні отримали пам’ятки з інформацією покрокових дій для тих, хто став свідком насильницьких дій, номери телефонів інстанцій, де можна отримати кваліфіковану допомогу потерпілим від різних форм насильства, в тому числі і домашнього. Старшокласники переглянули тематичне відео, обговорили його.

Сім’я- простір без насильства. Нехай для кожного з нас вона буде місцем безпеки і захисту, відпочинку і порозуміння, точкою опори для кожної дитини.


Загальношкільна акція «Червона стрічка»

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день світова спільнота долучається до соціальної акції «Червона стрічка», яка є символом боротьби зі СНІДом, глобальною епідемією, яка охопила всі континенти, країни, місця. Вона є символом не тільки розуміння, а й об’єднання зусиль людей, спрямованих на вирішення цієї проблеми.

Людина, яка прикріпила на одяг червону стрічку, висловлює свою підтримку, співчуття тим, хто хворий, а також надію на майбутнє без СНІДу.

Представники шкільного учнівського самоврядування запропонували всім учням Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 25 теж долучилися до проведення цієї соціальної акції. Учні разом з батьками підтримали цей заклик, і 1 грудня в освітньому закладі під час перерв старшокласники розповідали дітям про ВІЛ/СНІД, шляхи зараження, своєчасну якісну діагностику та лікування, розглядали міфи про ВІЛ-інфекцію, які потребують спростування, роздавали буклети, зав’язували символічні «червоні стрічки».

Ти не один! Ми будемо з тобою

Проти хвороби за життя стояти,

Не тільки лише думкою одною,

А й теплотою душу загрівати.

Ми – за життя без СНІДу!


Скажемо СНІДу – НІ!

1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом відбулася цікава зустріч учнів 8 класу з представниками Миколаївського міського благодійного фонду «Вихід» Ейріх Ніною та Висоцькою Галиною.

 Лікарі провели з учнями вхідне та вихідне тестування з метою виявлення рівня їхніх знань про ВІЛ/СНІД – інфекцію, надали учнями важливу інформацію про форми зараження СНІДом, прояви, лікування, продемонстрували різні види якісної діагностики. Учні переглянули відео та обговорили його.

Зустріч була цікавою та продуктивною. Той, хто озброєний знаннями, має можливість перемогти хворобу.


Наші співочі діти

30 листопада у міському Будинку Вчителя відбулось урочисте нагородження переможців та учасників І відкритого міського ON-LINE фестивалі-конкурсі«#Yaremchuk Fest».

Косяк Ганна Анатоліївна отримала почесний диплом та заохочувальні призи за зайняте ІІІ місце. Творчий колектив «Джерельце» (учні 4-А класу)  – диплом за активну участь та пам’ятні сувеніри.

Пишаємось нашими талантами!


Висвітлення різнопланових аспектів екології

Агітбригада «Еколог» МЗОШ №25 традиційно взяла участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу екологічної просвіти закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти (агітбригад) з теми «Клімат змінюється. Ваші дії!».  

У своєму виступі юні екологи акцентували увагу на причинах зміни клімату, головних екологічних проблемах України та світу,  шляхах їх подолання, надали рекомендації щодо необхідності раціонального використання природних ресурсів, збереження природи. Виступ був екологічно грамотним, яскравим, пізнавальним.

Агітбригаду «Еколог» міським журі відзначено в номінації «Найкраще висвітлення різнопланових аспектів екології». Пишаємось нашими здобутками. Бажаємо подальшої плідної роботи в екологічному напрямку.

Відеоматеріал доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=J3odTSWKNiI&t=369s


День пам’яті жертв голодомору

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932/1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає,скільки безвинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей і ще ненароджених.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, до кожної людини, поваги до історичного минулого та збереження традицій у Миколаївській загальноосвітній школі № 25 проведено інформаційно-просвітницькі заходи під гаслом «Ми не маємо право забувати».

 У шкільній бібліотеці організовано виставку публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», яку відвідали учні з 1 по 9 класи. В класах відбулися години Пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – шануй померлих від голоду!».

Представники учнівського самоврядування організували загальношкільну акцію «Україна пам’ятає…». Кожен учень мав змогу приєднати символічний колосок до мапи України та  під час хвилини мовчання згадати тих, хто загинув в трагічний час голодомору.

27 листопада було запропоновано кожній родині о 16.00 годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».


День Гідності та Свободи у школі

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції та Революції Гідності. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

Традиційно у школі відбулися заходи щодо вшанування Героїв Майдану: уроки Мужності, флеш-моб «Герої поміж нас!», написання листів воїнам, які сьогодні захищають незалежність та суверенітет України.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу та гідність і продовжують боронити незалежність України.


Зустріч з представниками Центру енергоефективності Ми – за розумне використання енергії! Наша мета – енергоефективність!

19 листопада до учнів 4-х класів Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів завітали представники Центру енергоефективності, директор Хоростківський Василь Романович та заступник директора Надія Дремлюга.

Учні дізналися багато нового про проблеми використання енергії, економію енергії і енергоресурсів, охорону навколишнього середовища;

Цікава, змістовна та пізнавальна розмова сприяла формуванню в дітей уявлення про енергозберігаючі технології, розуміння ними необхідності бережливого ставлення до використання енергоносіїв.

Учні відповідали на питання вікторини, розгадували загадки, переглянули мультфільм про необхідність енергоефективного використання різних приладів – запоруки дбайливого ставлення до екології Землі.

Це сприяло розвитку у дітей пізнавального інтересу, творчої активності, допитливості та логічного мислення, розуміння власної причетності до загальної справи.

На згадку про таку плідну зустріч адміністрація Центру енергозбереження подарувала дітям солодощі та запропонувала долучитися до конкурсу малюнків з проблем енергозбереження. Переможців конкурсу чекають призи.


Толерантна людина – окраса суспільства

16  листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції  одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». Саме цей день проголосили Міжнародним днем толерантності. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.

Ідеї толерантності набувають все більшого визнання в сучасному світі, все більше країн активно запроваджують їх  у свою освіту, державно-суспільне життя, розглядають їх як найдієвіший засіб досягнення  взаєморозуміння,  взаємоповаги, злагоди між громадянами.

Традиційно цього дня у школі було проведено для учнів 1-4 класів години спілкування «Толерантність починається з тебе», «Квітка толерантності», «Ми поважаємо один одного»;  учні 5-9 класів долучились до перегляду художнього фільму «Толерантність врятує світ»; проведено загальношкільну акцію «Дружні долоньки єдності».

Такі заходи всім сподобались та залишили свій слід у душі кожної дитини, допомогли зрозуміти, що тільки повага один до одного, взаєморозуміння, дружба, взаємодопомога насправді врятують світ.

Бібліотечний урок у 4-Б класі

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей до учнів 4-Б класу Миколаївської ЗОШ№25 завітала Дитяча бібліотека №2 Колоbook.

В доступній, інтерактивній формі на прикладах літературних героїв, дітям були представлені такі важливі поняття, як милосердя, співчуття, повага, терпіння.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»

У Миколаївській ЗОШ № 25 з 01. 10  по  22.10. 2021 року проведено багато цікавих та пізнавальних заходів в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».

Спільно з працівниками дитячої  бібліотеки №2 для учнів 9 класу проведено годину – спілкування на тему: «Наша історія-літературними стежками». Старшокласники дізналися про сучасних героїв, які творять історію рідного краю, авторів книг, які написали зворушливі твори про сьогодення. Діти брали участь в діалозі, висловлювали свої думки, розповідали про своїх знайомих та близьких, які зараз захищають територіальну цілісність та незалежність України.

Для учнів 7-А класу підготовлено пізнавальну екологічну годину «Шумлять дерева мого краю. Парки Миколаєва». Діти познайомились з історією зародження наших зелених скверів, парків, їхніми насадженнями, природоохоронними заходами.

Під час круглого столу  «Люди мистецтва мого краю» учні 8 класу познайомились із культурним спадком рідного краю, творами художників, музикантів, майстрів слова, яких дала Миколаївська земля.

Для учнів 5 та 6 класів проведено вікторину,  бібліофреш про книги на краєзнавчу тематику, медіа екскурсію по рідному краю.

Спільно з працівниками дитячої бібліотеки №2  для учнів 4-А класу  підготовлено краєзнавчу мандрівку «Urban – гра «Ми Миколаївці» по гарним куточкам рідного міста, проведено вікторину «Знавці рідного міста». Діти  відкрили  для себе світ рідного краю, улюбленого міста, де народилися й живуть, познайомились з дуже цікавими  книгами  про  рідне  місто.

Учні 4-Б класу побували на уроці краєзнавчого читання «Дитячі письменники рідного краю».  Завідувач бібліотеки Козаченко Г.В. ознайомила учнів із книгами письменників-земляків, які живуть і працюють на Миколаївщині.

12 .10 та 19. 10 до Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України, в рамках місячника шкільної бібліотеки та з метою виховання поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, формування почуття національної свідомості, любові до своєї Батьківщини для учнів 1- 3 класів організовано бібліотечний урок «Козацькому роду нема переводу». Учні дізналися багато нового про козаків, їхні традиції, звичаї, відповіли на запитання вікторини.

Для  учнів 6 класу  проведено день  бібліотворчості. Діти робили аплікації, витинанки, обереги, прикраси, відгадували загадки про обряди, одяг. Під час роботи діти проявили свою фантазію, взаємодопомогу . Кращі вироби умільців прикрасили шкільну бібліотеку.

Учні 5 класу презентували свою роботу над міні-проєктом  «Кораблі любові до рідного краю».

Для всіх учнів та вчителів в шкільній бібліотеці оформлено  ілюстровані виставки книг: «Мій рідний край – моя земля», «Майстри художнього слова Миколаївщини», виставка-історична подорож «Відкрий для себе рідне місто.

 Учнями 9 класу зроблено буклети з краєзнавчої літератури, поповнено тематичні папки новими  надходженнями.


Козацький урок «Непереможні козаки, вам слава лине крізь віки!»

З нагоди Дня козацтва, Дня захисників і захисниць України та свята Покрови Пресвятої Богородиці за участю ГО «Миколаївська обласна дитячо-юнацька козацька школа Спас» у школі було проведено цікавий козацький урок у формі спортивно-ігрових змаганнь .

Учні 3-А та 3-Б класів дізналися про історію українського козацтва, бойові мистецтва, які були поширені на Січі,  показали свою спритність, силу, козацьку витривалість. 

Переможці та учасники були нагороджені грамотами.

Потрібно пам’ятати славетні сторінки української історії! Адже всі ми- нащадки козацької слави, козацьких традицій, козацької мудрості.

Представники центру інформації Шкільного учнівського самоврядування


Вітаємо, Вас, дорогі учителі!

День вчителя – одне із найяскравіших осінніх свят! До святкування цього дня традиційно долучилися і учні нашої школи. Зранку учні 9 класу зустрічали вчителів, звучала святкова музика.

Учнівське самоврядування ініціювало проведення традиційного святкового концерту, участь у якому взяли учні школи.  Діти розповідали вірші, готували святкові відео привітання, гумористичні сценки та гарні пісні, дякували своїм учителям за їх нелегку працю. На заході панувала доброзичлива атмосфера.

Дорогі вчителі! Нехай у ваших оселях завжди панує злагода, в серцях – добро, в помислах – мудрість, у домівках – достаток.

Живе хай надія у ваших серцях,

Натхнення і творчість дає без кінця,

Не зникне хай віра в Казки й чудеса,

Хай будуть із вами Любов і Краса.


Дні вшанування 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

29-30 вересня виповнилося 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв.  

Бабин Яр сьогодні – це місце пам’яті, яке стало відомим на весь світ символом нацистських злочинів проти цивільного населення під час Другої світової війни, символом Голокосту.

«Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія перш за все єврейського і українського народів» – писав Іван Дзюба. 

У 2007 році за ініціативи дослідників, громадських активістів та небайдужих киян Кабміном було ухвалене рішення про створення Державного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». За поданням Українського інституту національної пам’яті в 2010 році Державному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» Президент надав статус «національного».

У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, Україна вшанує пам’ять десятків тисяч розстріляних.

29-30 вересня у Миколаївській загальноосвітній школі № 25 відбулися заходи, приурочені даним подіям: уроки Пам’яті, історичні екскурси, перегляд та обговорення документальних фільмів, виставка художньої літератури «Трагедія Бабиного Яру».

Ми повинні пам’ятати, що маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя приблизно 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Вшануймо їхню пам’ять разом!


Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в освітньому закладі

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною.

Сааді (персидський поет)

Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми відносно одне одного.

Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг (у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити, визначається, як утиск, цькування, дискримінація). Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. Виділяють 4 головні компоненти булінгу: агресивна і негативна поведінка; здійснюється регулярно; відбувається у відносинах, учасники яких мають неоднакову владу; така поведінка є навмисною.

З 27 вересня по 01 жовтня 2021 року тривав Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу в рамках правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!» під хештегом #РазомПротиБулінгу.

По всій Україні проводилися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування в суспільстві небайдужості до проблеми цього явища.

Упродовж тижня в нашому освітньому закладі було проведено  тематичні виховні заходи: бесіда-обговорення «Моя суперсила – безпека в Інтернеті» (1-2 класи), інформаційна хвилинка «Скажи «НІ!» булінгу» (3-А кл., класовод Симоненко Л.Ю.), інформаційна хвилинка «Маски булінгу» (3-Б кл., класовод Колодій Н.Б.), ранкове коло «Мій світ без насильства» (4-А кл., класовод Єременко О.В.), ранкове коло «Що таке булінг» (4-Б кл., класовод Тополюк Т.О.), інтерактивна бесіда  «Безпека користування сервісами (соціальними мережами) Інтернет» (5 кл., класний керівник Уманець Л.Ю.), година спілкування «Скажемо «Ні!» булінгу» (6 кл., класний керівник Скляр І.Ю.), година спілкування «Стоп! Булінг» (7-А кл., класний керівник Калашнікова А.В.), година спілкування «Стоп! Булінг» (7-Б кл., класний керівник Тараненко М.І.), перегляд фільму «Відповідальність за булінг» (8 кл., класний керівник Раковська Ю.О.), година спілкування «Стоп! Булінг» (9 кл., класний керівник Книш В.В.)

Учні познайомилися з поняттям «булінг»,  його попередженням; розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; здобували навички відповідальної та безпечної поведінки. Діти отримали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Учні прийшли до висновку: треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І прищеплювати її треба змалечку.

Ми віримо, що тільки разом зможемо змінити наш світ на краще!


День партизанської слави

22 вересня в Україні відзначався День партизанської слави та  80-а річниця з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої Світової війни.

Згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001/ свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників, увічнення їх пам’яті…Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і життя.

З метою відзначення Дня партизанської слави в Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 з 20 по 24 вересня проведено ряд заходів: тематичні години спілкування (5-9 кл.), екскурсія до музею «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині у Другій світовій війні» (5 кл.), конкурс малюнка «Ми за мир!» (5-7 кл.).

У  початкових класах проведено інформаційні хвилинки та бібліотечні екскурси в історію. В групі подовженого дня діти мали змогу переглянути мультфільм «Партизанська снігурочка», під враженням якого вони досить емоційно обговорювали тему партизанського подвигу.

У шкільній бібліотеці було організовано відкриту експозицію з історії партизанського руху на Україні в роки Другої Світової війни.

Нетлінною є пам’ять про подвиг партизанів та підпільників, героїв невидимого фронту!


Вибори Президента шкільного учнівського самоврядування

Самоврядування – один з атрибутів демократичного устрою суспільства.  Саме учнівське самоврядування дає можливість учням практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного суспільства, дає можливість розвивати власні лідерські якості та здібності.

22 вересня у школі відбулися вибори Президента шкільного учнівського самоврядування. Претендентами на пост Президента стали учні 9 класу: Вербицький Микита, Шевченко Тетяна та Кармалова Діана. Протягом тижня діти проводили агітаційну роботу серед учнів школи, презентували власні програми дій, інформаційні матеріали.

Шляхом таємного голосування учнів 5-9 класів перемогу здобув Вербицький Микита. Бажаємо новообраному Президенту наполегливості та успіхів на цій почесній та відповідальній посаді.


Виставка малюнків до Міжнародного дня миру «Ми за мир!»

21 вересня за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН увесь світ відзначає Міжнародний день миру.

Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

Серед учнів нашої школи 21 вересня було проведено конкурс малюнків  «Ми за мир!». Школяри висловили свою активну життєву позицію на підтримку миру в Україні та світі. За допомогою олівців та гарно дібраної кольорової гами вони створили неординарні дитячі шедеври.

«Нехай завжди буде сонце, нехай завжди буде мир!».


Ми – за здоровий спосіб життя

Здоров’я посідає одне з найвищих місць серед потреб і цінностей людини. Щоб найповніше реалізувати свої здібності й можливості  житті, людина має почуватися здоровою. Отож, кожен прагне бути здоровим, сильним, енергійним і впевненим; кожен формує власні життєві цінності, свій світогляд, набуває життєвого досвіду.

В 9-му класі нашого освітнього закладу був проведений тематичний урок «Ми – за здоровий спосіб життя», на якому здобувачі освіти вчились оцінювати власний спосіб життя та мотивувати себе додержуватися здорового способу життя, визначали цілі і розробляли плани в різних сферах, набували сприятливих для здоров’я навичок.

Заступник директора з НВР, вчитель хімії та основ здоров’я Л.І.Власик


Формування навичок безпечної поведінки

З вересня, учні 9 класу працюють за просвітницькою програмою «Формування навичок безпечної поведінки». Під час інтерактивних занять учні дізнались про проблеми сексуального насильства над  дітьми, шляхи їх вирішення, формували знання, вміння та навички, необхідні для подальшого безпечного самостійного життя. Отримали рекомендації як протидіяти сексуальному насильству.

Отже, важливо акцентувати просвітницьку роботу з дітьми щодо попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації у площині формування навичок безпечної поведінки.


Робота над міським освітньо-просвітницьким проєктом «Десять цінностей сьогодення»

У 2021/2022 навчальному році учнівський колектив продовжує роботу над міським освітньо-просвітницьким проєктом «Десять цінностей сьогодення».

Метою Проєкту є активізація діяльності закладу освіти щодо виховання в учнівської молоді морально-етичних якостей, формування загальнолюдських, духовно-моральних цінностей, життєвих компетентностей, розвиток правосвідомості та шанування свобод інших та сприяння профілактиці негативних соціальних явищ.

Основними завданнями Проєкту є:

  • формування загальнолюдських, духовно-моральних цінностей, навичок правової культури, поведінки учнів у різних сферах життя;
  • стимулювання ініціативності та життєвої активності здобувачів освіти;
  • залучення до цієї роботи всіх, кому близькі вищевказані проблеми (громадські організації, державні установи тощо);
  • поширення цікавого досвіду та сучасних форм роботи закладів освіти міста з даного питання.

Усі класні колективи підключилися до роботи: визначали напрямки роботи на цей навчальний рік, спланували цікаві заходи, обговорили терміни реалізації проєкту та очікувані результати.

Нас чекає попереду багато цікавого! 


Конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань»

У школі відбувся конкурс читців-декламаторів «Поетична пристань», присвячений  30-й річниці незалежності України та Дню рідного міста.

Ініціатором проведення виступило шкільне учнівське самоврядування.

Учасниками стали учні 1-9 класів. Дати з великим ентузіазмом розповідали гарні вірші про Батьківщину, рідний край, місто Миколаїв, створювали яскраві відео-привітання.

Всі учасники були нагороджені грамотами та подяками. 


Міні-проєкт «Рідне місто моє, Миколаєве!»

Щороку у першу суботу вересня ми відзначаємо День народження нашого рідного міста. З цієї чудової нагоди у школі було започатковано роботу над новим шкільним проєктом «Видатні українці», в рамках якого діти збиратимуть відомості про видатних людей Миколаївщини, готуватимуть презентації, стіннівки, проводитимуть майстер-класи.

До Дня міста Миколаєва у закладі було організовано та проведено виставку творчих робіт учнів. Діти підготували яскраві поробки з природних та штучних  матеріалів, малюнки, аплікації.

Нехай же квітне наше рідне місто!!!


Творча виставка «Квітни, рідна моя Україно!»

14 вересня відбулася творча виставка розмальовок «Квітни, рідно моя Україно!». 

Її учасниками стали учні з 1 по 9 класи. Ініціатор проведення – шкільне учнівське самоврядування. Виставка була присвячена 30-річчю Незалежності України і пройшла під гаслом: «Живи й процвітай, Україно моя, для миру, для щастя, любові й добра»!

Квітка – образ, що розкриває ідею держави. Вона росте та квітне, поєднуючи у собі розмаїття символів. Квітка є одним з найдавніших символів в орнаментально-знаковій культурі України. Її походження прослідковується ще з епохи енеоліту, а різні інтерпретації цього зображення зустрічаються в місцевих орнаментах по всій Україні. Квітка є центральним елементом Петриківського розпису. Це і є зрозумілим та універсальним символом для усіх, символом єдності України.

Учні розмальовували квіти, які подарували рідній Україні. Всі малюнки об’єднали у один символічний рушничок – символ квітучого майбутнього нашої Батьківщини.


Наступність у роботі

Реформаційні процеси, що відбуваються у сучасному освітньому просторі, зумовлюють нагальність розв’язання комплексних соціально-педагогічних завдань, одним з яких є забезпечення наступності між суміжними ланками освіти: дошкільною, початковою та середньою.

Дієвою і результативною є наступність у роботі закладу дошкільної освіти № 51 і школи, якою передбачено зорієнтованість вихователів дошкільного закладу і вчителів початкової школи на сумісну діяльність з дітьми, де враховуються вікові особливості розвитку дитини, успішної адаптації у школі.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Л.І.Власик


1 вересня – свято шкільної родини!

Перше вересня! День знань! Новий навчальний рік запрошує в нову освітню подорож дітей і дорослих: учнів, учителів, батьків, приготувавши для них безліч цікавих завдань, корисних справ, захоплюючих пригод.

Свято Першого дзвоника в освітньому закладі пройшло традиційно по-родинному тепло та зворушливо. Перший дзвоник – це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів – першокласників. Цього року для 37 першокласників, які переступили поріг нашої школи, розпочнеться цікаве шкільне життя, перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перші відкриття на шляху до Країни Знань.

Директор  школи Піляєва Анжела Іванівна  привітала всіх з чудовим святом Днем  Знань, яке відкриває перед кожним  учнем нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, вчителям міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

Розпочався навчальний рік Першим уроком Державності, який було посвячено 30-й річниці Незалежності України. Форми проведення були різними: урок-мандрівка, квест, віртуальна подорож, відеожурнал, година спілкування, усний журнал, інтелектуальна гра, але в усіх класних колективах говорили про цінності, які роблять нас сильнішими, зміцнюють і об’єднують нашу державу, про історичну долю України, про героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни.

Під час Перших уроків учні подарували Батьківщині-іменинниці свої знання, повагу, любов, добрі справи через написання віршованих рядків про Україну, вітальних листів та щирих побажань, розмістивши їх на мапі країни; проведення вікторин, ігор з метою перевірки знань учнів про країну, її відомих, визначних людей, про музичні, художні твори, кіномистецтво тощо.

Перші уроки налаштували учнів на навчальний рік, створили гарний настрій, доброзичливу атмосферу…


День Прапора України

Протягом вересня 2021 року в усіх класах відбулися Уроки державності, години спілкування, інформаційні хвилинки, вікторини, присвячені висвітленню історії формування державних символів України, їх значення та використання в Україні у різні історичні періоди.

В освітньому закладі оформлено в фойє, класних кімнатах куточки державної символіки. Педагогічними працівниками проведено роз’яснювальну роботу серед учнів школи із шанобливого ставлення до державних символів, а також вивчення учнями Державного Гімну України, обов’язкове його виконання учнями та педагогічними працівниками під час підняття Державного Прапору України, щоденно на першому уроці, під час проведення інших урочистостей.

Це прапор – вільної країни,
Це прапор – міста і села,
Це стяг моєї Батьківщини,
І в ньому вічності добра.

Історичний екскурс