
Вебінар, спланований та проведений громадською організацією «Діалог», «Практика співучителювання як механізм взаємодії вчителя та асистента вчителя в інклюзивному класі» відбувся 09 грудня 2021року.
В заході брала участь практичний психолог, соціальний педагог Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 Омельченко Наталія Олександрівна, яка поділилася позитивним досвідом співучителювання педагогів освітнього закладу, наголосила та тому, що така співпраця вчителів позитивно впливає на всіх учасників освітнього процесу, а не тільки на дітей з особливими освітніми потребами.

Національний «круглий стіл» «Команди психолог-педагогічного супроводу в інклюзивному освітньому просторі: вимоги та можливості» відбувся 07 грудня 2021року на базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченко.
В заході взяла участь практичний психолог, соціальний педагог Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 Омельченко Наталія Олександрівна, яка поділилася професійним досвідом співпраці з батьками щодо створення позитивного інклюзивного простору в освітньому закладі.


06.12.2021 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 відбулося засідання команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами за участю фахівців ІРЦ №1. У ході роботи була надана консультативна допомога педагогам закладу, виявлені проблеми та накреслені шляхи їх вирішення.
Адміністрація закладу вдячна за конструктивну співпрацю директору ІРЦ №1 Чирковській С.М. та фахівцям інклюзивного центру Стойкову О.Б., Коваль Н.Л., Дубогрій О.І.
Соціалізації дитини з особливими освітніми потребами на уроках трудового навчання у 3 – А класі
Уроки трудового навчання сприяють соціальній адаптації та інтеграції дитини з особливими освітніми потребами у суспільство. Трудове навчання – важливий засіб корекції, розвитку і формування особистості учня, підготовки його до трудової діяльності після закінчення школи.
На уроках дитина «відкриває» те, що їй невідоме (йдеться про ознайомлення із властивостями матеріалів, з якими працює, їх застосуванням), відчуває радість своєї праці, радість подолання труднощів.
Учитель та асистент учителя розвивають у дитини мовлення, пам’ять, просторове орієнтування, мислення, дрібну моторику, загальнотрудові вміння, естетичний смак, збагачують уявлення. Як засіб виховання праця сприяє розвитку індивідуальних здібностей учня, творчості, критичності та активності думки, здатності керувати діяльністю та поведінкою.

Освіта осіб із особливими потребами. Нормативна база
Умови доступності закладу освіти для навчання осіб із особливими освітніми потребами